pieprasījums pēc dzīvokļiem ekonomiskās klases segmenta jaunajos projektos šobrīd ir ļoti augsts

2019-10-15 10:21:40

Nekustamo īpašumu attīstītājs “KBO”, kas šī gada vasarā pilnībā pabeidza četru daudzdzīvokļu namu projektu “Akācijas” Imantā, nepilna pusgada laikā ir pārdevis teju pusi no pieejamajiem dzīvokļiem. Tas liecina par augstu pieprasījumu pēc dzīvokļiem ekonomiskās klases segmentā, kuru cena šobrīd svārstās no 1600 līdz 1700 eiro kvadrātmetrā.

Visbiežāk jaunas mājvietas meklējumos ir tieši jaunās ģimenes, kurās aug viens vai divi bērni. Ģimenes labprātāk iegādājas L vai XL izmēra dzīvokļus jeb ar divām vai trim guļamistabām, platībā no 60 līdz 79 kvadrātmetriem. Savukārt, jaunie speciālisti, vecumā līdz 35 gadiem visbiežāk izvēlas mazākas platības dzīvokļus  - no 39 līdz 50 kvadrātmetriem, jo pērk dzīvokli konkrētam dzīves brīdim un nākotnē ir gatavi dzīvesvietu mainīt pēc nepieciešamības. 


Dzīvokļu vidējā iegādes cena ir ap 100 tūkstošiem eiro. Iegādājoties to ar ALTUM garantiju ģimenēm, pirmajai iemaksai būtu nepieciešams uzkrāt 5600 eiro. Ikmēneša kredīta maksājums šādam dzīvoklim būtu 382 eiro mēnesī. Savukārt, komunālie maksājumi projektā “Akācijas” ģimenei ar trīs cilvēkiem ir 85 eiro vasaras mēnešos, bet ziemā ne vairāk kā 120 eiro mēnesī. Kopējās izmaksas par savu mājokli ir līdzvērtīgas vai pat mazākas nekā izmaksas par līdzīga dzīvokļa īri. 


“Šobrīd pieprasījums pēc dzīvokļiem ar pārdomātu plānojumu, kas ilgtermiņā ļauj ģimenei ietaupīt, nepārmaksājot par komunālajiem maksājumiem un citiem uzturēšanas izdevumiem, ir ļoti augsts. To redzam gan pēc KBO attīstīto projektu pieprasījuma, gan arī tendencēm tirgū kopumā. Šogad Latvijā ir sasniegts rekords pārdoto dzīvokļu skaita ziņā jaunajos projektos. Arī mūsu jaunākajā projektā “Akācijas” teju puse dzīvokļu jau ir pārdoti pat mazāk nekā pusgada laikā. Tas apliecina, ka cilvēki ir gatavi maksāt par savām mājām, ko ir veicinājis ne tikai algu kāpums, ekonomikas stabilitāte un valsts garantijas, bet nesakārtotais sērijveida dzīvokļu tirgus. Tāpēc redzam, ka ekonomiskās klases dzīvojamā fonda attīstībā vēl ir potenciāls, un jau esam uzsākuši jaunu projektu plānošanu un saskaņošanu,” uzsver nekustamo īpašumu attīstītāja “KBO” valdes loceklis Oskars Dzirnieks.


Kontakti

SIA KBO Jaunmoku iela 34, Rīga, Latvija, LV-1046 E-pasts: info@kbo.lv
Nosūti ziņu
Sūtīt
Pieteikums saņemts